Читати PDF

Від редакції

width=

РУСТАМ КОЛЕСНИК,
ШЕФ-РЕДАКТОР ВИДАВНИЦТВА «ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА»

Незважаючи на відносну стабілізацію, в юридичного ринку поки що немає особливих приводів для оптимізму — відновлення відбувається повільніше, ніж зростає економіка держави в цілому.

Видається, що у 2024 році юрринок також перебуватиме в турбулентній «сірій» зоні.

Наразі ж найбільш затребуваними є послуги адвокатів у кримінальних справах — правоохоронні органи стабільно генерують величезний вал нових клієнтів як із держсектору, так і з приватного бізнесу. Суспільство та юрринок потрясають безпрецедентні антикорупційні викриття. Роботи юристам, очевидно, додасться і з відновленням податкових перевірок. Водночас юрфірми освоюють ніші військового права та відшкодування збитків, завданих війною, з вагомою часткою проєктів pro bono в портфоліо, і це об’єктивно робота на роки, якщо не десятиліття.

А вікно можливостей, яке відкриється перед країною після завершення війни, принесе для українських юридичних фірм нові виклики — разом з іноземними інвестиціями та бізнесом прийдуть й іноземні юридичні радники. Локальним учасникам ринку слід бути готовими до жорсткої конкуренції як за клієнтів, так і за талановитих юристів. Хоча насправді всі ці майбутні виклики тьмяніють на тлі сьогодення й справжніх випробувань, спричинених війною.

_________________________

width=

ОЛЕКСІЙ НАСАДЮК,
КЕРІВНИК ДОСЛІДЖЕННЯ «50 ПРОВІДНИХ ЮРИДИЧНИХ ФІРМ УКРАЇНИ»

Інтеграція щорічних ринкових досліджень «Юридичної практики» — «50 провідних юридичних фірм України» та Best Legal Departments — відбувається не лише на шпальтах цього видання. Як учасники єдиного ринку юридичних послуг, що доповнюють один одного, цього року юрфірми та юридичні служби провідних українських компаній мали змогу взаємно оцінити результати роботи колег, зокрема в розрізі окремих практик. Такі рейтинги визнання є значущим критерієм обох досліджень. І формувалися вони цьогоріч із врахуванням пере­хресного голосування. Ми переконані, що такий підхід дає можливість комплексно оцінити всіх гравців та максимально чітко відповісти на запитання, хто є хто на юридичному ринку.

Читати PDF